Written by yalitim

OSB Altı Tavan İzolasyonu

İzolasyon, yaşam alanlarında ısı, ses ve su yalıtımı olarak yapılmaktadır. Dış cephe ve iç cephe olarak uygulanan izolasyon sistemlerinde gürültü kirliliğini azaltmak, ses yalıtımı sağlamak, ısıda yalıtım sağlamak, su ve çeşitli darbelerden korunmak amacıyla yapılır. İç mantolama uygulamasında sprey poliüretan köpük ısı yalıtım sistemleri gelişmiş makinelerle püskürtülerek uygulanır. Deformasyon olmadan, yamasız, tek parça membran malzemesi levhaların üzerine sprey poliüretan köpük ısı yalıtım sistemleri su sızıntısı ve tüm dış darbelerden korur.

Sprey poliüretan malzeme ile iki şekilde yalıtım işlemi gerçekleştirilir. İlki; alttan yani ters tavan ve alttan çatı izolasyon ile osb altı ters tavan izolasyon işlemi gerçekleştirilir. İkinci metot; çatı üzerine yani üstten yalıtım işlemiyle gerçekleştirilir. Bina ve yapıların inşaat aşamasında gerçekleştirilmediği durumlarda, dıştan ve içten osb altı ters tavan izolasyon sistemi uygulanarak tüm sızıntı ve darbelere karşı koruma ile yalıtım sağlanır. İki yöntem de iki karışımlı özel yapışkan ile mobil araç ile püskürtülerek, tek parça ve tüm boşluklar doldurularak yapılmaktadır.

Poliüretan Yalıtımları Nerelerde Uygulanır?

Tüm bina ve apartman daireleri, depolar, okul, kamu binalarında sprey poliüretan köpük ısı yalıtım sistemleri uygulanmaktadır. Yine belediyeler, tavuk çiftlikleri, konser salonları, spor salonları, sanat stüdyoları gibi alanlarda osb altı ters tavan izolasyon uygulaması yapılarak, tüm yaşam alanları konfor ve yalıtım güveni altına alınır.