Written by yalitim

Soğuk Hava Deposu Isı Yalıtımı

Beton yapı ya da metal aksam dediğimiz aksamın üstüne panel sistem yardımıyla oluşturulmakta olan soğuk hava depoları, zamanla oluşan vida deliklerinin çok olmasından ısı köprüsü oluşmaktadır. Bu sorunda havayı içinde hapseder ve sizlere mali kayıp ile birlikte enerjide de yüksek kayıplar yaşatmaktadır. Soğuk hava depo yalıtımı uygulamamızla depolarda az kalınlıkta az enerji kaybı ve yüksek miktarda ısı yalıtımı olur. Soğuk hava deposu ısı yalıtımı ile soğuk hava deposu izolasyonu işinize yarayacaktır.

Yalıtımı

Yapmış olduğumuz soğuk hava deposu izolasyonu ile müşteriler artık daha yüksek enerji tasarrufu yapmaktadır. Soğuk hava depo yalıtımı olacak yerde yalıtım uygulamasında yapmış olduğumuz işlem, izolasyon aracının içerisinde bulunmakta olan 2 bileşenden oluşmuş bir sıvı ve özel bir makine ile ısıtıcılı hortumun yardımı ile uygulama yapılacak alana taşıyarak, yüksek basınç kuvvetiyle sprey tabanca ile uygulamaya yapılacak yerin yüzeyine püskürterek istenmekte olan kalınlık yapılmaktadır. Bu işlemden sonra, tavan alanlarının bir yerine ya da duvarların herhangi bir yerine ek olarak bir uygulama gerektirmez. Soğuk hava deposu ısı yalıtımı işlemi bu kadar kolaydır

Yararları

Yararları ile soğuk hava deposu ısı yalıtımı, sahiplerine artı olarak birçok şekilde avantaj olmaktadır. Soğuk hava depo yalıtımı ile yüksek enerji tasarrufu büyük miktar da sağlanmaktadır. Soğuk hava deposu izolasyonu uygulamamız koku yapmaz, bakteri ve haşere de barındırmazdır.