Written by yalitim

Tavuk & Mantar Çiftlikleri Yalıtımı

Sprey poliüretan köpük uygulaması tavuk ve mantar çiftliklerinin atermit, sac, trapez çatılarının altında ters tavan yüzeyine sıklıkla uygulanır. Birçok çiftliklerde firmamızın bizzat uygulamaları mevcuttur. Hayvanlarda insanlar gibi canlıdırlar. Fiziksel özellikleriyle insanlara benzer tepkileri vardır. Bu özelliklerinden dolayı doğal ortamları dışında ısınma/soğuma hallerini firmamız olarak biz yaparız. Kış aylarında üşüyen, yaz aylarında terleyen hayvanların verimlerinde ciddi düşüş meydana gelmektedir.

Hayvansal üretim yapan bu çiftliklerin yüksek olasılıktaki kayıplarını önlemek için izolasyon şarttır. Çiftlik sahipleri haklı olarak bu sorunu en ekonomik ve kalıcılıkla yapmak isterler. Tavuk ve mantar çiftlikleri yalıtımı işlemini biz firmamız olarak en ekonomik ve kalıcılıkla yapmaktayız.

Uygun nem, sıcaklık ve hava sirkülasyonu olması gereken bu çiftlik tesislerinde, istenilen ortam şartlarına tavuk ve mantar çiftlikleri yalıtımı ile kavuşabilirsiniz.

Sprey poliüretan tek parça uygulama özelliği olduğundan dolayı ısı köprüleri oluşturmaz, en nitelikli ve uygun yalıtımı sağlar.

Oldukça büyük tavuk ve mantar çiftliğinin söylediği sözler hizmetimizi teyit etmektedir:” Tavuk ve mantar çiftlikleri yalıtımı yaptıktan sonra mantarların tekil gramlarında artış oldu ve tavuklarımızın kesim öncesinde 1900 gram gelirken yalıtımdan sonra tavuklar kesim öncesinde 2150 gram civarı gelmektedir”.

Bunun nedeni poliüretan spreyin kışın çiftlik sıcak tutup hayvanları soğuk havadan etkilenmemesini sağlamak, yazın ise sıcak havada çiftliğin içini serin tutup hayvan ölümlerini azaltmak ve hayvan verimlerinin artmasını sağlamasıdır. Firmamızın deneyimli ustalarıyla sizin çiftliğinizi de olumsuz hava koşullarından bizim firmamızın yalıtımlarıyla koruyabilirsiniz.